Vyhledávání


vytiskni pdf
Vše o anonymním FTP pro řadu PLAN

Úvod
OVH nabízí 3 typy FTP prostorů:

  • Privátní FTP. Každý hosting u OVH tento typ FTP prostoru má. Je užitečný pro aktualizace na stránkách a je použitelný pro jakýkoli up/download dat na server, které chcete mít pouze pro sebe. Při vstupu je požadováno jméno a heslo.

  • MultiFTP. Tato nabídka je pouze u řady produktů PLAN. Umožňuje uživateli vytvářet mnoho FTP prostorů, kde každý vlastní část webhostingu. Můžete tedy sdílet server s přáteli, nebo ho dále pronajímat. Ten, kdo dostane jméno a heslo od svého FTP účtu, nebude mít přístup na jiné FTP účty.

  • Anonymní FTP. Jde o speciální nabídku pro řadu produktů PLAN. Ve velikosti je srovnatelná s prostorem na web.

Anonymní FTP - jde o prostor, který lze využít na up/download data na váš hosting. Můžete up8/downloadovat soubory bez nutnosti autorizace. Díky této nabídce můžete na své stránky umístit link s nějakým souborem a každý si ho bude moci stáhnout.

Popis
  • Download souborů je v diskovém prostoru pro webhosting zakázáno. Anonymní FTP umožňuje nahrát velké soubory, aniž by jste přišli o diskový prostor pro webhosting.
  • Anonymní FTP může být použito pouze na up/download souborů. Prostor nelze používat jako webový prostor. Například pro 90PLAN máte 90 Mb pro web a 90 Mb pro anonymní FTP. Tyto dva prostory nelze kombinovat.

Aktivace
1. Přihlašte se do Manažeru v3.2. V levém menu zvolte doménu.
3. Klikněte na "Webhosting" .
4. Zvolte "Anonymní FTP" .
5. Jestliže chcete aktivovat anonymní FTP, klikněte na "Aktivace anonymního FTP" a klikněte na tlačítko "Potvrdit".
6. Po dokončení operace dostanete informace o aktivaci služby během několika minut. Zároveň obdržíte e-mail, kde budou podrobnější informace.

Služby
  • Pro upload souborů použijte FTP klienta použitím ftp2.domena.cz jako hosta.
  • Aby byl soubor přístupný ostatním lidem, dejte odkaz na vaše stránky. Příklad: pro neco.zip - ftp://ftp2.domena.cz/login/neco.zip

Nedávejte prosím na anonymní FTP skripty a html stránky. Tento prostor není přístupný přes HTTP.