Vyhledávání


vytiskni pdf
Časté problémy s FTP

Překopíroval jsem své soubory pomocí FTP aplikace, ale nezobrazují se mi.


Na každém webhostingu máte dva již vytvořené adresáře:

- cgi-bin
- www

Veškeré své soubory tvořící Vaše webové stránky musíte překopírovat do adresáře www, aby byly viditelné na Internetu (Pozor: v tomto adresáři je dafaultně umístěn soubor index.html, který je potřeba odstranit či nahradit Vašim souborem index.html).

Do adresáře cgi-bin můžete nakopírovat Vaše CGI skripty. Server vynutí spuštění veškerých souborů, které jsou v tomto adresáři (a jeho podadresářích) umístěny a zamezí zobrazení obsahu těchto souborů.
Jestliže jde o stránku html, nebude možné ji spustit a zobrazí se Vám chyba. Také je možné umístit Vaše CGI skripty do Vašeho webového prostoru (v adresáři www) za podmínky, že budou mít příponu .php (pro PHP skripty), nebo .cgi (pro ostatní cgi skripty). Buďte ale velice opatrní co se týče přidělených práv k souboru. Na stejné úrovni jako je adresář www a cgi můžete také vytvářet další adresáře, které můžete použít například pro zálohování Vašich dat, databází, stařších verzí webových stránek, atd. Žádný z těchto adresářů nebude na Internetu viditelný.

Podařilo se mi připojit k FTP pomocí adresy XXplan.ovh.net, ale nejde mi to pomocí ftp.domena. Proč?

Na registraci Vaší domény, nebo na jejím převodu k OVH se stále pracuje. Nežli bude vše právně fungovat, může to trvat až 3 dny (převod, propagace DNS, atd.).

Mé přístupové FTP kódy nefungují!

Ujistěte se, že jste správně zadali heslo (doporučujeme ho překopírovat pomocí ctrl+c, ctrl+v). Dávejte pozor na podobnost znaků l (L) a 1 (jedna) a také na O (písmeno) a 0 (číslice). Heslo si můžete otestovat na tomto odkazu.

Jestliže to stále nefunguje, můžete si změnit heslo k FTP pomocí této příručky: How to recover the password?

Na co se používá adresář cgi-bin?

Tento adresář není přímo čitelný z webového serveru. Jde o adresář na stejné úrovni jako je adresář www. Na adresáři platí tato bezpečností pravidla:
- soubory v tomto adresáři nelze přečíst. Mohou být pouze spuštěny. Sem nelze ukládat například obrázky gif či jpeg. Jejich načítání by totiž způsobilo chybu.
- protože v tomto adresáři nemůže dojít k přečtení, můžete zde umístit například svá databázová data, která chcete chránit.
- CGI skript se spouští z adresáře cgi-bin pomocí aliasu Vaší stránky. Skript nemůžete spustit jinak, nežli s Vaší doménou.

Kolik mám ještě prostoru na svém webhostingu?

Informace o využitém a zbývajícím prostoru na Vašem webhostingu naleznete ve svém Manažeru.

Když umístím mé soubory na můj účet, mají velikost 0. Proč?

Bylo dosaženo maximálního zaplnění Vašeho webového prostoru. Pro více informací se podívejte na předchozí otázku.

Jestliže potřebujete více prostoru, je potřeba přejít na vyšší typ webhostingu.

Nemohu posílat své soubory na FTP server.

Připojte se v pasivním režimu (konfigurační režim na FTP serveru) prostřednictvím Vašeho FTP klienta. Například pro filezilla jděte do "Upravit">>"Nastavení">>"Připojení">>"FTP"