Vyhledávání


vytiskni pdf
Různé metody používání serverů OVH

  • Úvod
Linuxový kernel (jádro) je součástí vašeho dedikovaného serveru. Jde o spojení mezi hardware vašeho serveru a vaším operačním systémem. Je to program, který je načten v paměti při startu vašeho serveru a umožní vám chod dedikovaného serveru. Kernel je nezávyslý na instalovaném systému počítače (RedHat, Debian, Fedora, ...). Jeho vývoj je celkově nezávyslý a jako každý program je klasicky aktualizován. Pro více informací se podívejte na oficiální stránky kernelu. OVH nabízí 2 metody správy a aktualizací kernelu na vašem serveru: Netboot a hard disk.

  • Používání kernelu z Netboot

Netboot je technologie používaná OVH, která umožní načítání linuxového kernelu na váš server ze sítě. Jakmile je nový kernel na světě, OVH zkompiluje novou verzi a zpřístupní ji na svém serveru pro všechny servery, které jsou u OVH hostovány. Vám jen stačí nastavit server tak, aby při startu načítal kernel ze sítě (provádí se prostřednictvím manažeru). Poté budete mít vždy když provedete restart serveru aktuální kernel. Jde o velice rychlou, snadnou a účinou metodu, jak mít kernel stále aktuální.

  • Používání kernelu z pevného disku

Z mnoha důvodů, ať již technických či díky možnosti volby, se nemusíte rozhodnout pro Netboot. Pro tento případ připravilo OVH předkompilované obrazy posledních verzí kernelu. Poté už jen stačí nahrát obrazy kernelu, které odpovídají vašemu nastavení na pevný disk serveru a nastavit server tak, aby se spouštěl z pevného disku. V tomto případě ale doporučujeme sledovat nové verze kernelu, kde jsou odstraněny bezpečnostní chyby a nahrávat je na disk a tím i předělávat nastavení spouštění různých verzí kernelu.

Pro více informací se můžete podívat na naši příručku: Instalace kernelu.