Vyhledávání


vytiskni pdf
Spuštění mých stránek online

Jak nainstalovat moji stránku?

Vytvořili jste vaše webové stránky na vašem počítači a chystáte se je přemístit na server/webhosting.
Je nutné přemístit stránky na server přes FTP (File Transfer Protocol). Toto přemístění se provádí pomocí aplikace, které se říká FTP klient.

Co je FTP aplikace?

FTP Klient je prostředí pomocí něhož se přemísťují soubory přes FTP. Tato prostředí jsou dostupná pro všechny operační systémy (Windows, Mac, Linux).

Jak se připojit?

Pro odeslání vašich stránek na server pomocí FTP musíte použít uživatelské jméno a heslo k FTP, které od nás dostanete v e-mailu potvrzujícím aktivaci serveru.

Příklad pro 720PLAN:


Pro instalaci vašeho webu je nutné se připojit pomocí FTP:
(Poznámka: Data by měla být umístěna v adresáři WWW)
FTP Server: 720Plan.ovh.net (nebo ftp.vašedomena.cz)
Uživatelské jméno: váš_login_pro_ftp
Heslo: heslo

Adresář (volitelný): WWW


Přihlásil jste se na váš FTP účet. Nyní můžete vidět všechny adresáře a soubory na vašem FTP. Musíte dvakrát kliknout na adresář WWW a zkopírovat tam všechny vaše soubory obsahující html stránky. Nezapomeňte změnit hlavní stránku na index.html a odstranit předchozí soubor, který tam byl automaticky nahrán od OVH.

Existuje několik FTP klientů, proto nepopisujeme práci s přenosem souborů do detailů. Obvykle ale mají dvě okna, jedno reprezentuje lokální počítač a druhé server (FTP účet). Pro kopírování souborů stačí obvykle jen přetáhnout soubor myší, či zmáčknout tlačítko "odeslat".