Vyhledávání


vytiskni pdf

Popis služby a detaily nabídky


Úvod

OVH nabízí řadu streamingových nabídek, které umožní vysílat audio na internet. Díky této technologii si můžet snadno a rychle nainstalovat webové rádio. Přitom nezáleží, máte-li ho zřízené pro své kamarády, nebo pro širokou veřejnost. Naše nabídka zahrnuje vše co potřebujete pro hosting a vysílání rádia přes rozšíření kapacity až po přechod na dedikovaný server, kde můžete těžit z veliké šířky pásma.

Princip

Cílem webového rádia (nebo obecně audio streamingu) je mít hudební obsah, který chceme sdílet s co možná největším počtem posluchačů. Obsah (například MP3 soubory) je umístěn staticky na disku a následně se software, který si majitel serveru nainstaluje, stará o rozesílání dat do vysílacího serveru (nebo streamingového serveru). Od tud je pak vaše rádio přístupné přes URL (internetová adresa). Vaši posluchači použijí toto URL pro přímé spojení se streamingovým serverem v jejich multimediálního přehrávače. URL je pak možné lehce umístit do seznamu skladeb (play list).

Tento princip je poměrně jednoduchý a může být použit například doma na vašem osobním počítači. I když máte připojení ADSL, problém s počtem připojení na druhé straně vzniká velice rychle. Pro vysílání rádia v dobré kvalitě, musí být MP3 zašifrované 128 Kb/s což koresponduje s maximální kapacitou klasické ADSL linky. Díky tomu by vaše rádio mohlo mít pouze jediného posluchače.

Pro obejití tohoto omezení, nabízí OVH relé, které zněkolikrát zvětší kapacitu vašeho rádia až na 100 současných připojení.

Jestliže nechcete vytvářet rádio doma, OVH vám nabízí streamingové nabídky, které umožňují nahrát vaše soubory na naše servery a vysílat vaše rádio přímo z OVH.

Jestliže si nakonec přejete, aby vaše rádio mohlo mít ještě více posluchačů, navrhujeme pronajmout si u nás dedikovaný server s velkou šířkou pásma. Tento server má všechny potřebné nástroje pro vytvoření předinstalovaného webového rádia a má administrační prostředí pro usnadnění rozmístění vašeho rádia.

Pro plynulý poslech musí mít vaši posluchači kompatibilní software. Příklad:


Nabídky


Relé


Pro využití této nabídky již musíte webové rádio mít. Relé nabídka od OVH nabízí navýšení kapacity vašeho rádia pro vysílání pro několik posluchačů bez jakékoli změny. Naše nabídka je kompatibilní s Icecast (verze 1 a 2) a Shoutcast servery, musíte proto použít jednu z těchto technologií. Z vašeho Manažeru zvolte volba přechod na relé nastaví vaše možnosti a okamžitě aktivuje vaše nové relé.

Pro využití této nabídky potřebujete:

  • vysokorychlostní připojení k internetu (ADSL)
  • funkční sreamingový server
  • pro vysílání MP3 obsahu nebo OGG Vorbis

Pro příklady instalace se podívejte na následující příručky: Instalace Streaming Shoutcast

Naše nabídky:

  • relé pro 10 současných připojení
  • relé pro 20 současných připojení
  • relé pro 50 současných připojení
  • relé pro 100 současných připojení

Streaming na hostingu (Jukebox)


Tyto nabídky zatín nejsou dostupné

S těmito druhý nabídek není potřeba mít žádné pokročilé znalosti. OVH se postará o váš hosting a o vysílání vašeho obsahu. Vy musíte pouze nahrát soubory na váš server, nastavit váš "flow" z vašeho Manažeru a již budete schopný začít vysílání vašeho webového rádia.

Dedikované servery


Naše dedikované servery pro streaming jsou vybaveny Intel 2GHz procesorem a jsou nainstalovány pod Linux Debian. Icecast & Shoutcast servery jsou predinstalovány a umožní vám vysílat šifrované "flows" v MP3 a/nebo OGG Vorbis. Váš server může být také použit jako relé (využívání šířky pásma) a Jukebox (využívání hostingu a šířky pásma). Díky administačnímu prostředí, které je zdarma k serveru, je instalace a správa webového rádia jednoduchá a nezáleží na použité technologii. Díky rozšiřitelné šířce pásma až na 100 Mb/s je váš server schopen vysílat až pro 650 posluchačů v jeden okamžik. (při kvalitě 128 Kb/s)

Jak si vybrat?

Volba služby záležní na tom, jaké plány s vaším radiem máte. Jestli již máte webové rádio a přejete si zvýšit počet současných připojení, můžete zvolit relé nabídku.

Jestliže zatím nemáte webové rádio a chtěli by jste začít vysílat co nejrychleji, použijte nabídku Jukebox.

Pro vaše důležité projekty (více jak 100 současných připojení) a pro využití velké garantované šířky pásma, můžete zvolit jakýkoli dedikovaný server pro streaming.

Jak objednat?


Naši relé nabídku můžete objednat přímo z našich stránek

Kvůli koupi dedikovaného serveru doporučujeme kontaktovat naši obchodní podporu: