Vyhledávání


vytiskni pdf
Bind Server

Nastavení web serveru bylo dokončeno, nyní se chystáme nastavit DNS server (Domain Name Server BIND 8). DNS protokol vám umožňuje nalézt IP adresu hosta (například www.mojedomena.cz). Nastavení tohoto je důležité pro vyhledání webserveru na Internetu. Jistě je toto nejdůležitější věc, kterou musíte nastavit na vašem serveru a chyba v nastavení se neobjeví ihned, díky velkému množství cache pamětí hostovaných ISP.


  • Klikněte na "servers"
  • Klikněte na logo "Bind DNS Server"Vytvořte hlavní zónu
Zvolíme si vytvoření nové hlavní zóny (master zone), protože váš server bude použit jako primární DNS server

Editovat hlavní zónu
Zobrazí se nám následující stránka, kde uvidíme různé typy možných záznamů.

Záznam adresy
Nejdříve budeme používat sekci "address" pro definici všech jmen jako jsou: www.moje_domena.com or mail.domena.com

Minimální nastavení bude podobné jako následující:
Pozor! nezapomeňte "." na konci každého jména

Záznym mail serveru
Přidáme "mail server". Tento záznam ukazuje, který server spravuje e-maily konkrétní domény, kterou nastavujeme.

Záznam Názvu serveru


Sekundární DNS server musí být také zadán (server name section). Ve stejný čas, musíte zadat doménové jméno pro přidání na náš sekundární DNS server ns.ovh.net. Pro toto musíte použít následující formulář: DNS change.

Použít všechny změny

Nyní musíte restartovat DNS server (bind), aby se změny projevili. Klikněte na "apply changes" v hlavní stránce nastavení DNS serveru.Správa hosta


Vaši doménu moje-domena.com hostujete pomocí primárního DNS: ns1.moje-domena.com a sekundárního DNS: ns2.moje-domena.com a chcete hostovat novou doménu jina-domena.com pomocí nového primárního DNS a sekundárního DNS na stejném serveru jako je moje-domena.com. Host poté umožňuje posonalizovat nová doménová jména pro vaše DNS (ns1.jina-domena.com a ns2.jina-domena.com jako příklad)

Podmínky

  • Doména u OVH
  • Doména, která směřuje na dedikovaný server hosta

První krok:

Definujte hosta na vašem dedikovaném serveru, klikněte na ikonu A. Například: ns.moje-domena.com tpoté IP vašeho dedikovaného serveru, stejnou změnu můžete provést pro ns.ovh.net (ns2.moje-domena.net pozor! IP adresa bude 212.27.32.132)